Država, poslodavci i sindikati postigli su dogovor o najnižoj satnici za zaposlene od 95 dinara po satu. Minimalna plata biće 16.500 dinara. Odluka o najnižoj ceni rada biće usvojena u četvrtak, pošto je konačno postignut dogovor između države, poslodavaca i sindikata.Time će minimalna plata biti uvećana za 800 dinara, pa će iznositi 16.500 dinara. Pregovori o minimalnoj ceni rada početi su krajem septembra na sastanku Socioekonomskog saveta. Međutim, dogovor između poslodavaca i sindikata nije postignut ni u narednim razgovorima, pa je predloženo da Vlada „preseče“ i odredi minimalnu cenu satnice.
Država, poslodavci i sindikati postigli su dogovor o najnižoj satnici za zaposlene od 95 dinara po satu. Minimalna plata biće 16.500 dinara.
Odluka o najnižoj ceni rada biće usvojena u četvrtak, pošto je konačno postignut dogovor između države, poslodavaca i sindikata. Time će minimalna plata biti uvećana za 800 dinara, pa će iznositi 16.500 dinara.
Pregovori o minimalnoj ceni rada početi su krajem septembra na sastanku Socioekonomskog saveta. Međutim, dogovor između poslodavaca i sindikata nije postignut ni u narednim razgovorima, pa je predloženo da Vlada „preseče“ i odredi minimalnu cenu satnice.
Sindikalci su tražili da najniža cena rada bude 100 dinara, odnosno da najmanja mesečna zarada bude 17.400 dinara, dok su poslodavci bili znatno skromniji, pa se nisu bunili da satnica iznosi svega 93 dinara.
Rasim Ljajić, ministar rada i socijalne politike, ponudio je kompromisno rešenje koje bi, prema njegovom tumačenju, bilo „ekonomski održivo i socijalno odgovorno“. Očekuje se da će upravo ovaj predlog izglasati članovi Socioekonomskog saveta.